Dotace 250.000 Kč na městský mobiliář

Zlínský kraj vyhlašuje každoroční program pro obce do dvou tisíc obyvatel, ve kterém mají obce možnost čerpat dotaci až 250.000 Kč na jeden projekt na pořízení městského mobiliáře z recyklovaných plastů.

Nebylo tomu jinak i letos a náměstkyně hejtmana Hana Ančincová a vedoucí odboru životního prostředí Jana Káčerová si byly prohlédnout realizované projekty ve výzvě z minulého období."Jednou z obcí, která s podporou dotací pořídila lavičky z recyklovaných plastů, vybudovala dopadové plochy na sportovištích a dětské hřiště - jejichž základem jsou recyklované pneumatiky - je Veselá u Zlína. „Starosta musí šetřit a zároveň budovat. Musí přemýšlet dopředu a využít dotace, které jsou k dispozici. Malé obce, jako jsme my, mají omezený rozpočet," vysvětluje starosta Veselé Daniel Juřík s tím, že posledním projektem, který za přispění kraje dodělávají, jsou prvky na tribuně a lavičky na fotbalovém hřišti.

Výhodou výrobků z druhotných surovin jsou podle vedoucí odboru životního prostředí zejména životnost a snadná údržba. „Plot nebo květináč z plastů vypadá jako ze dřeva, rozdíl poznáte až na dotyk. Na Vsetínsku slouží lavičky z plastu už dvanáct let a pořád jsou v kondici. Navíc je nemusíte brousit, natírat, netrčí z nich třísky," vyjmenovala přednosti Jana Káčerová."

zdroj: https://www.kr-zlinsky.cz/lavicky-z-recyklovanych-plastu-na-jejich-nakup-kraj-prispeje-i-pristi-rok-aktuality-17890.html 
Podrobnosti programu obnova 2022
- Termín pro podávání žádostí od 24. 1. 2022 do. 24. 2. 2022 do 12:00 hodin.
- Dotační Titul 3 — Projekty na ochranu životního prostředí
- Pořízení obecního mobiliáře s využitím materiálů a výrobků z recyklovaných odpadů.
Maximální výše dotace činí na 1 projekt: 250 000 Kč.

Dle informací od náměstkyně hejtmana má Zlínský kraj vyčleněny finanční prostředky i pro rok 2023.
Podrobné informace včetně možnosti podání žádosti naleznete na webu Zlínského kraje zde

 

Naše společnost jako jedna z mála výrobců městského mobiliáře má v portfoliu designové prvky z recyklovaných odpadů.
Kompletní sortiment městského mobiliáře z recyklovaného plastu najdete v katalogu 

Například lavička z recyklovaného plast Citizen Eco je vyrobena kompletně z recyklátu - včetně konstrukce! Plastové prkna jsou vyztuženy ocelovými pruty, čímž nepruží a celý lavička je velmi stabilní a bytelná.

Vedle lavičky odpadkový koš z recyklovaného plastu GEA.