BETONOVÝ MĚSTSKÝ MOBILIÁŘ

Designový betonový městský mobiliář má neomezené možnosti využití pro města a obce ve veřejných prostorech.

Jsme přesvědčeni, že městské prostředí má velký vliv na životní kvalitu obyvatel a návštěvníků, a proto se s vášní věnujeme poskytování moderních a esteticky příjemných řešení pro veřejná prostranství.

Naše designové betonové prvky jsou nejen výrazné a esteticky zajímavé, ale také odolné a mají velmi dlouhou životnost. S betonem jako základním materiálem přinášíme do městského mobiliáře stabilitu, bezpečnost a ekologičnost. Věříme, že funkční a krásná veřejná prostranství jsou klíčové pro vytváření komunitních center, kde lidé rádi tráví svůj čas a tvoří pozitivní atmosféru.

Zde naleznete přehled našeho sortimentu betonového mobiliáře a inspiraci pro jeho využití ve vašem městě nebo obci. Od betonových laviček a betonových sedáků až po květinové nádoby tzv. žardiniéry, ... nabízíme širokou škálu produktů, které mohou přeměnit obyčejné veřejné prostory na jedinečné a přitažlivé místa.

Pojďte s námi objevit, jak můžete naše designové betonové prvky začlenit do vašeho městského prostředí a přispět tak ke zlepšení životního prostředí pro všechny. Vaše město nebo obec si zaslouží být krásné, funkční a udržitelné, a my jsme tady pro Vás, abychom vám pomohli toho docílit. Společně vytvoříme prostředí, které bude odrážet charakter vaší komunity a bude sloužit jejím potřebám ještě dlouhá léta.

 

 

 

Stránka 1 z 3 - 31 položek celkem
betonová lavička kube kvadr
8 490 Kč

Betonový sedák z žulově šedého betonového prefabrikátu hrubého vzhledu. Může být umístěn v izolovaných prvcích nebo ve skupinách a tvořit tak betonové lavice různých...

UM372S
UM372SK 1900
9 870 Kč

Betonový sedák z žulově šedého betonového prefabrikátu hrubého vzhledu. Může být umístěn v izolovaných prvcích nebo ve skupinách a tvořit tak betonové lavice různých tvarů....

UM372SK
sedák kube ficus 1
10 870 Kč

Betonové sedáky jsou běžně používány ve městech jako součást veřejného mobiliáře a urbanistického designu. Betonový sedák z žulově šedého betonového prefabrikátu hrubého...

UM348S
Betonový sedák Benito Volga
23 420 Kč

Betonový sedák z prefabrikovaného hladkého žulového bílého betonu. Může být umístěn jednotlivě nebo ve skupinách. Doporučené ukotvení: volně stojící na svých pevných koncích,...

UM369G2
betonová sedák petrus
23 980 Kč

Betonový sedák z prefabrikovaného hladkého žulového bílého betonu. Může být umístěn jednotlivě nebo ve skupinách. Doporučené ukotvení: volně stojící na svých pevných koncích,...

UM359
betonová lavička kube
20 990 Kč

Lavička z žulově šedého betonového prefabrikátu hrubého vzhledu. Může být umístěn v izolovaných prvcích nebo ve skupinách.žulový betonový sedák BENITO Kube je také vhodný pro...

UM372
betonova lavicka drevo
32 990 Kč

Lavička z žulově šedého betonového prefabrikátu hrubého vzhledu. Může být umístěn v izolovaných prvcích nebo ve skupinách.Lavičky vyrábíme v šedé a bílé variantě.     

UM372LM
betonové pítko Petrus
31 810 Kč

Betonová pitná fontána do parku Benito Petrus kombinuje robustnost a ideální materiál pro kontakt s vodou. S lehkostí a elegantním designem, který se dokáže začlenit do...

UM565
Betonový sedák Benito Ela 2m
32 890 Kč

Betonová lavice ve tvaru sedáku z vodoodpudivého železobetonu. Barva leštěná žula bílá. Matná konstrukce z nerezové oceli. Doporučené ukotvení: Ukotveno vlastní vahou.    

UM371L2
benito lavice se sedákem a opěrkou ela mini plus 1
59 980 Kč

Betonové lavice se sedáky jsou běžně používány ve městech jako součást veřejného mobiliáře a urbanistického designu. Lavička se sedákem a opěrkou Ela Mini Plus je vyrobena z...

UM371LP2
benito lavice se sedákem a opěrkou ela plus 1
68 900 Kč

Betonové lavice jsou běžně používány ve městech jako součást veřejného mobiliáře a urbanistického designu. Lavička se sedákem a opěrkou zad Ela Plus je vyrobena z...

UM371LP
benito lavice se sedákem ela mad 1
58 900 Kč

Betonové lavice se sedáky jsou běžně používány ve městech jako součást veřejného mobiliáře a urbanistického designu. Lavička se sedákem Ela Mad je vyrobena z prefabrikovaného...

UM371LM
Nahoru
Další produkty

Designový betonový městský mobiliář má řadu výhod a je vhodný pro využití ve veřejných prostorech. Zde jsou některé z hlavních výhod:

 1. Odolnost a dlouhá životnost: Beton je známý pro svou pevnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám, vandalismu a opotřebení. Designový betonový mobiliář vydrží dlouho bez potřeby výrazných oprav nebo výměny.

 2. Estetika a design: Designový betonový mobiliář nabízí moderní a esteticky příjemný vzhled, což může pozitivně ovlivnit vnímání veřejných prostor. Designové prvky mohou přidat krásu a atraktivitu městskému prostředí.

 3. Flexibilita designu: Betonový mobiliář lze vyrábět v různých tvarech, velikostech a stylech. To umožňuje přizpůsobit mobiliář specifickým potřebám a charakteru daného veřejného prostoru.

 4. Ekologičnost: Beton je výrobek z přírodních materiálů, jako je cement, voda a štěrk. Proto má menší negativní dopad na životní prostředí ve srovnání s jinými materiály, jako jsou plast nebo kovy.

 5. Bezpečnost: Díky své hmotnosti je betonový mobiliář stabilní a má malou pravděpodobnost převrácení nebo posunutí. To zvyšuje bezpečnost pro uživatele veřejných prostorů.


Možnosti využití designového betonového městského mobiliáře ve veřejných prostorech jsou široké:

a. Lavičky a stoly: Designové betonové lavičky a stoly nabízejí lidem pohodlná místa k posezení a odpočinku v parcích, na náměstích nebo u chodníků.

b. Nástěnné prvky a zábradlí: Betonové nástěnné prvky a zábradlí mohou sloužit jako architektonické prvky pro zdůraznění určitých oblastí nebo jako opěrné prvky pro veřejné schodiště.

c. Odpadkové koše: Betonové odpadkové koše jsou odolné a spolehlivé. Mohou být umístěny v celém městě, aby se udržovala čistota veřejných prostor.

d. Květinové nádoby: Betonové květinové nádoby mohou sloužit jako atraktivní a stabilní základy pro rostliny a květiny, které oživují městský prostor.

e. Dětská hřiště: Designový betonový mobiliář může být použit pro vytvoření inovativních dětských hřišť, která kombinují estetiku s funkcionalitou.

f. Umělecká díla: Beton lze také využít pro tvorbu uměleckých děl a soch, které přidávají kulturní rozměr veřejným prostorům.

Využití designového betonového mobiliáře ve veřejných prostorech může zvýšit kvalitu života obyvatel a přispět k atraktivitě a udržitelnosti městského prostředí.

 


Instalace betonového městského mobiliáře:

Instalace mobiliáře může být poměrně jednoduchá, ale vyžaduje řádnou přípravu a postup, aby bylo dosaženo bezpečné a trvalé instalace. Níže uvádím obecný návod, který vám může pomoci:

Příprava:

 1. Plánování: Nejprve vyberte vhodné místo pro instalaci mobiliáře. Ujistěte se, že zvolené místo je bezpečné a neporušuje žádné zákony nebo předpisy.
 2. Získání povolení: V některých případech může být nutné získat povolení od místních úřadů nebo správců města.

Postup instalace:

 1. Příprava základu: Připravte povrch pro instalaci betonového mobiliáře. To zahrnuje odstranění všech překážek, urovnání povrchu a případně vytvoření betonového podkladu.
 2. Umístění mobiliáře: Přesně značte místo, kde bude mobiliář instalován. Ujistěte se, že je správně umístěn a zarovnán.
 3. Vyhloubení otvoru pro betonové patky: Pokud je to potřeba, vyhlubte otvor, který bude sloužit jako základ pro betonový mobiliář.
 4. Příprava betonové směsi: Připravte betonovou směs podle návodu na obalu. Použijte kvalitní betonovou směs a záruční dobu nesmíte překročit.
 5. Nalití betonu: Nalijte beton do vyhloubeného otvoru nebo na připravený základ. Ujistěte se, že beton je rovnoměrně rozložen a bez bublin vzduchu.
 6. Sušení: Nechte beton v klidu až do úplného vytvrdnutí a získání potřebné pevnosti. To může trvat několik dní.
 7. Umístění mobiliáře: Betonový mobiliář, například lavička nebo květináč se nekotví. Svou váhou vylučuje odcizení anebo přemístění. Umístěte jej na připravený podklad (udusaná hlína, dlažba, betonové patky, ...) a ujistěte se, že je správně zarovnán a umístěn.
 8. Aplikace povrchové úpravy: Pokud je to nutné, proveďte povrchovou úpravu betonu, jako je například vyhlazení povrchu nebo aplikace nátěru.

Dodržujte bezpečnostní opatření, jako je nošení ochranného vybavení, a postupujte podle pokynů výrobce mobiliáře a betonové směsi. Pokud nejste zkušeným řemeslníkem, je lepší požádat o instalaci odborníka, aby byla zajištěna bezpečnost a dlouhodobá trvanlivost mobiliáře.

Naše společnost nabízí také služby instalace městského mobiliáře. Neváhejte se na nás obrátit!