Venkovní židle Benito Citizen Eco z recyklovaného plastu

Značka: Benito

Plastová židle CITIZEN ECO je součástí první kolekce pouličního nábytku navrženého Eugeni Quitlletem, který je v současnosti etalonem v oblasti dekorací a jedním z mezinárodně nejuznávanějších španělských designérů.

Židlička Citizen ECO je kompletně vyrobená z recyklovaného plastu - nohy i prkna jsou z plastu získaného z frakce obalů z tříděného sběru. Díky použitému materiálu je tak židle Citizen ECO zcela bezúdržbová!

 

Sedák a opěradlo jsou vyrobeny z prken ReBnew a v případě sedáku jsou vyztuženy kovovým profilem kvůli pevnosti. Konstrukce židle s područkami je vyrobena z vysokotlakého vstřikovaného polymeru, s povrchovou úpravou marson.

Židlička nevyžaduje žádnou údržbu, netříští se ani nepraská, nehnije ani nevysychá.

  • Odolnost proti vlhkosti
  • Vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům
  • Odolnost vůči všem typům chemických prostředků do té míry, že je možno chemií čistit graffiti a nápisy
  • Šrouby z nerezové oceli
Dostupnost Skladem
Kód: UM373
8 890 Kč 10 756,90 Kč včetně DPH
Venkovní židle Benito Citizen Eco z recyklovaného plastu
Značka: Benito

 

 

ROZMĚRY

 

Ref. A B H H1
UM301SPR 700 650 810 450KOTVENÍ

Doporučené kotvení: Pomocí rozpěrných šroubů M10 podle povrchu a projektu.

 
 
 

DETAILY

 

 DESIGNER


Eugeni Quitllet (Ibiza, 1972) studoval v Barceloně a svou mezinárodní kariéru zahájil po boku Philippa Starcka. Během svého pobytu v zahraničí rozvíjel svou zvídavost i touhu překonat sám sebe ve spolupráci s mezinárodně uznávanými značkami. V roce 2011 se vrátil do Barcelony a založil vlastní studio. Těží z velké tvůrčí kapacity a neuvěřitelné expresivity. Jeho návrhy odolávají módním výstřelkům a mají svůj vlastní styl, v němž je vše ikonické a pravdivé zároveň. Je popisován jako renovátor, neúnavný badatel a milovník technologií; sám sebe definuje jako designéra a snílka, který se řídí instinktivním procesem. Podle Quitlleta musí být design výjimečný; každý objekt představuje výzvu, zvědavý pohled do nitra materiálu, který má odhalit, jaké tvary se v něm skrývají.

 Společnost BENITO


Společnost Fundició Dúctil Benito byla založen v roce 1992, v roce, kdy město Barcelona hostilo olympijské hry. Byl to tak významný rok pro toto město, jeho obyvatele a mnoho dalších lidí po celém světě, že se Fundicio Ductil Benito rozhodlo pojmenovat svou první lavičku Barcino jako poctu hlavnímu městu Katalánska. Portfolio společnosti se v průběhu let postupně rozšiřovalo, až dosáhlo kompletní nabídky městského vybavení.

Globální poskytovatel v oblasti městského vybavení se 4 hlavními řady výrobků