Nová řada městského mobiliáře COLOR COLLECTION!

BENITO URBAN představuje novou řadu městského mobiliáře COLOR COLLECTION. Nové lavičky a odpadkové koše MINSK ve třech nových barvách: Bordeaux, Olive a Cream.

 

Inovace v této oblasti je složitá záležitost, a to jak kvůli náročným funkčním požadavkům, kterým jsou prvky městského vybavení vystaveny, tak kvůli estetice, kde může mít jakákoli odchylka od standardu na trhu výrazný vliv na úspěchu produktu.

Technici a architekti často volí neutrální a konzervativní design. Z tohoto důvodu a na základě úspěchu uvedení barvy Marson zahájila společnost BENITO před několika měsíci studii, do níž se zapojily různé univerzity a školy designu, s cílem vyvinout novou paletu barev, která by odpovídala takto omezujícímu zadání. Tyto barvy musely být neutrální a zároveň průkopnické, módní, ale nadčasové, stejně jako nadčasové a přizpůsobitelné všem druhům prostor.

Z technického hlediska musely být aplikovatelné v rámci úpravy FERRUS pomocí polyesterové barvy nanášené v peci, s dobrou přilnavostí na vrstvu epoxidového nátěru, a jako by to nestačilo, musely být schopné prezentace jako ucelená kolekce. Výsledkem této studie byly tři alternativy, které mají za cíl být zrcadlem toho, co urbanisté projektují na papíře, s jejich nejčastěji se opakujícími pracovními barvami, umístěnými na ulici: olivově zelená, bordó červená a krémově bílá.Bordeauxská červená

Nejkonzervativnější ze tří návrhů. Jedná se o odstín tmavého granátu s malým oranžovým nádechem, který by ji mohl zařadit do nejextrémnější části terakotové palety. Jedná se o barvu, která není příliš nápadná, pro ty, kteří se chtějí odlišit, aniž by se příliš vzdálili od předem stanovených kánonů.


Olivově zelená

Strojově zelená, s teplým tónem, nízkou sytostí a určitým pastelovým vzhledem. Barva, která poskytne osobitost, aniž by byla příliš výrazným protagonistou, a která se dokonale začlení do nejmodernějších městských projektů.


Krémově bílá

Snad nejprůlomovější návrh, který přitahuje pozornost a který je navržen tak, aby nábytek byl středem pozornosti místa, kde bude instalován. Světlá barva s teplým a příjemným nádechem, určená pro ty projekty, kde se hledá maximální účinek s minimálním zásahem.


Avantgardní design

Skutečnost, že základem řady COLOR COLLECTION je nová lavice a odpadkový koš Minsk, doplněná odpadkovým košem Mielek, není náhodná. Jedná se o tři velmi odlišné prvky, jejichž design dokonale splňuje funkci, pro kterou byly vytvořeny, a nabízí řadu velmi zajímavých možností, které pokryjí všechny potřeby. Spolu s lavičkou s lehkými, nenápadnými liniemi, která obsahuje plně integrovanou ochranu prken, tak nalezneme velmi robustní, kompaktní odpadkový koš o objemu 50 litrů s litinovými nožičkami a alternativu v podobě velkokapacitního odpadkového koše se samosvorným uzamykacím systémem a kloboučkem zabraňujícím vniknutí velkých pytlů s odpadky.