Tropické dřevo

 

TROPICKÉ DŘEVO

Exotické dřevo pocházející z odpovědného využívání tropických lesů. Toto dřevo je velmi odolné vůči špatným povětrnostním podmínkám a vlhkosti. Jeho kvalita je dána hustotou, vlhkostí a ošetřením, které na něj bylo aplikováno.
Ve společnosti BENITO vždy pracujeme s tropickým dřevem s hustotou vyšší než 700 g/cm3 a 12% vlhkostí a aplikujeme na něj naši úpravu LIGNUS.

LIGNUS je třívrstvá úprava, která obsahuje fungicid, insekticid a impregnační prostředek. Jeho povrchová úprava s vrstvou přírodního pigmentu mu navíc poskytuje lepší ochranu proti UV záření, které je hlavní příčinou znehodnocení tohoto typu materiálu.


Každou desku leštíme, abychom zaručili, že na ní nejsou žádné otevřené póry, přičemž zvláštní pozornost věnujeme bočním stranám, které jsou jedna po druhé ručně kontrolovány.

NEJUDRŽITELNĚJŠÍ MATERIÁL

Stejně jako slunce nebo voda je i dřevo obnovitelnou a mimořádně ekologickou surovinou, pokud je zodpovědně využíváno.

Během celého procesu výroby desky strom odstraňuje CO2 z atmosféry, poskytuje životní prostor stovkám živých bytostí, chrání podloží a ukládá vlhkost, aby mohly růst další rostliny. Jakmile nastane optimální období pro pokácení stromu, může být vysazen další strom, čímž se znovu spustí nekonečný životní cyklus.

Co se týče odolnosti, jeho vysoká hustota v kombinaci s vláknitou morfologií a přiměřenou údržbou zajišťují bezkonkurenční trvanlivost a odolnost, protože má delší životnost než jakýkoli jiný materiál. Kromě toho, že je recyklovatelné, lze z použitého dřeva vyrobit mimo jiné papír, lepenku nebo aglomerát a je zcela biologicky odbouratelné, což je ideální pro kompostování a přeměnu na hnojivo.

 

 

 

 

 

Povrchová úprava LIGNUS

PROCES OŠETŘENÍ DŘEVA

Broušení a impregnační prostředek: dřevo se očistí, aby se následně nanesla první vrstva impregnačního prostředku, který zajišťuje utěsnění pórů, přilnavost, biocidní ochranu a ochranu proti UV záření.
Povrchová úprava Lasur: nanesou se dvě vrstvy Lasuru, ochranného prostředku na vodní bázi, jehož cílem je kromě zajištění vodoodpudivosti také ochrana a zkrášlení dřeva. Mezi jednotlivými vrstvami naneste lehké broušení.
Na dřevo poskytujeme pouze záruku proti hnilobě. Na dobu trvání ošetření nátěrem neposkytujeme žádnou záruku, protože ji ovlivňuje mnoho faktorů. Proto z estetických a funkčních důvodů doporučujeme provádět pravidelnou údržbu dřevěných povrchů.

Ve společnosti BENITO máme pro tuto údržbu k dispozici nátěry LIGNUS.

OCHRANNÝ PROSTŘEDEK PRO ULIČNÍ MOBILIÁŘ

 


Vhodný pro všechny druhy dřeva.

Lignus je dekorativní, fungicidní, insekticidní a vodoodpudivý ochranný nátěr pro všechny druhy tropického dřeva, vysoce odolný pro venkovní použití.

Uliční nábytek vyžadující údržbu musí být čistý od prachu a nečistot. Povrch dřeva jemně přebruste.
Broušením odstraňte zašedlá nebo velmi poškozená místa, abyste usnadnili dobrou penetraci a přilnavost přípravku ke dřevu.
Naneste přípravek LIGNUS štětcem nebo stříkací pistolí.
Nechte zaschnout po různě dlouhou dobu, zpravidla 2 až 12 hodin, v závislosti na množství, způsobu aplikace a klimatických podmínkách.