Veřejné pítko Benito Atlas Doble

Značka: Benito

Městské fontány s pitnou vodou jsou významným prvkem veřejného prostoru v městském prostředí, který slouží k poskytování čisté a pitné vody pro obyvatele a návštěvníky města. Jedná se o vysoce atraktivní výrobek pouličního nábytku, který vyniká skvělou odolností proti korozi a vandalismu. 

Fontána Atlas má jednoduchý styl se čtvercovou konstrukcí, poniklovaným tlačítkovým kohoutkem (UM510G) s montážní konzolou, litinovým odtokovým roštem a železným rohovým rámem, který zabraňuje rozstřiku vody. Čtvercová konstrukce ze železa je ošetřena ochranným procesem Ferrus, který zaručuje vysokou odolnost proti korozi. 

Úprava Ferrus se skládá ze tří vrstev nanesených po otryskání všech nečistot: elektrolytické lázně, epoxidového nátěru a šedého polyesterového nátěru.

Ergonomické kohouty jsou šetrné k životnímu prostředí díky regulovatelnému průtoku pro snížení spotřeby vody.

 

Dostupnost Skladem
Kód: UM511-2M
26 760 Kč 32 379,60 Kč včetně DPH
Veřejné pítko Benito Atlas Doble
Značka: Benito

Produktový list

Technická specifikace


 

ROZMĚRY

 

 

Ref. A B H H1 
UM511/2M 1136 300 1010 900

   

 
 
 
(uvedené rozměry jsou v mm)
 


KOTVENÍ

Doporučené kotvení:
 
 
 
 
 

 

VYUŽITÍ A UMÍSTĚNÍ

Městské pítka s pitnou vodou mohou být zároveň praktickými a estetickými prvky, které přispívají k atraktivitě a kvalitě života ve městě. Je důležité udržovat tyto fontány v dobrém stavu a zajistit, aby byly dostupné pro všechny vrstvy obyvatelstva.

  1. Zásobování pitnou vodou: Hlavním účelem městských fontán je poskytovat lidem čistou a pitnou vodou. To je zvláště důležité v teplých letních měsících, kdy lidé potřebují hydrataci.

  2. Ekologický přínos: Městské fontány s pitnou vodou mohou snížit spotřebu plastových lahví a nápojových obalů, což přispívá k ochraně životního prostředí.

  3. Zdraví a pohodlí: Tyto fontány poskytují obyvatelům a turistům snadný přístup k čerstvé vodě, což podporuje zdravý životní styl a pohodlí v městském prostředí.

  4. Místo setkávání: Městské fontány často slouží jako místo setkávání lidí. Lidé se tu mohou zastavit, popovídat si a odpočinout si.

  5. Architektonický prvek: Fontány mohou být také architektonicky zajímavými prvky, které zdobí městské prostranství a přispívají k jeho estetické hodnotě.

  6. Zavlažování zeleně: Voda z městských fontán může být použita také k zavlažování okolní zeleně, což pomáhá udržovat veřejná prostranství atraktivní a zdravá.

  7. Sdílené zdroje: Městské fontány s pitnou vodou jsou společným zdrojem pro všechny obyvatele a návštěvníky města, což podporuje pocit sdíleného prostoru a komunity.

 


  

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PITNÉ FONTÁNY A VENKOVNÍ PÍTKA
Záruka: 2 rokySpolečnost BENITO


Společnost Fundició Dúctil Benito byla založen v roce 1992, v roce, kdy město Barcelona hostilo olympijské hry. Byl to tak významný rok pro toto město, jeho obyvatele a mnoho dalších lidí po celém světě, že se Fundicio Ductil Benito rozhodlo pojmenovat svou první lavičku Barcino jako poctu hlavnímu městu Katalánska. Portfolio společnosti se v průběhu let postupně rozšiřovalo, až dosáhlo kompletní nabídky městského vybavení.

Globální poskytovatel v oblasti městského vybavení se 4 hlavními řady výrobků